OpenLayersD8 (8.x-1.2) - en to hr translation catalogue (17 entries)

en: Delete
hr: Ukloni

en: Type
hr: Vrsta

en: Description
hr: Opis

en: Edit
hr: Uredi

en: Center
hr: Centar

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Description field
hr: Polje opisa

en: Icon
hr: Ikona

en: View
hr: Pregled

en: Error
hr: Greška

en: Active
hr: Aktivno

en: Width
hr: Širina

en: Height
hr: Visina

en: Line
hr: Redak

en: Sources
hr: Izvori

en: Module name
hr: Naziv modula
