OpenLayersD8 (8.x-1.2) - en to nl translation catalogue (40 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Description
nl: Beschrijving

en: Edit
nl: Bewerken

en: Center
nl: Gecentreerd

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Description field
nl: Beschrijvingsveld

en: Icon
nl: Pictogram

en: View
nl: Weergeven

en: User Name
nl: Gebruikersnaam

en: Error
nl: Fout

en: Active
nl: Actief

en: Width
nl: Breedte

en: Height
nl: Hoogte

en: Line
nl: Lijn

en: map
nl: kaart

en: Base
nl: Basis

en: description
nl: beschrijving

en: center
nl: gecentreerd

en: Sources
nl: Bronnen

en: Source type
nl: Brontype

en: Map
nl: Landkaart

en: Controls
nl: Besturingselementen

en: Map height
nl: Kaarthoogte

en: Module name
nl: Modulenaam

en: Icon size
nl: Pictogramgrootte

en: Opacity
nl: Ondoorzichtigheid

en: Title field
nl: Titelveld

en: Control
nl: Beheer

en: Data Source
nl: Databron

en: Point
nl: Punt

en: Polygon
nl: Polygoon

en: Maps
nl: Mappen

en: Layers
nl: Lagen

en: Title Field
nl: Titelveld

en: View mode
nl: Weergavemodus

en: Map Height
nl: Kaarthoogte

en: Openlayers
nl: Openlayer

en: Provides an example that shows how to create a Webform composite.
nl: Biedt een voorbeeld van het maken van een samengesteld element.

en: Provides a webform element example.
nl: Biedt een voorbeeldelement.
