OpenLayersD8 (8.x-1.2) - en to os translation catalogue (8 entries)

en: Delete
os: Аппар

en: Type
os: Тип

en: Description
os: Афыст

en: Edit
os: Раст кæнын

en: Center
os: Центр

en: Settings
os: Амонæнтæ

en: Name
os: Ном

en: View
os: Фенд
