OpenLucius (2.0.0-alpha5) - en to bn translation catalogue (32 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Body
bn: কাঠামো

en: Previous
bn: পিছনে

en: Type
bn: টাইপ

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Administration
bn: প্রশাসন

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Message
bn: বার্তা

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Update
bn: আপডেট

en: Sunday
bn: রবিবার

en: Monday
bn: সোমবার

en: Tuesday
bn: মঙ্গলবার

en: Wednesday
bn: বুধবার

en: Thursday
bn: বৃহস্পতিবার

en: Friday
bn: শুক্রবার

en: Saturday
bn: শনিবার

en: Add
bn: যুক্ত কর

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: Question
bn: প্রশ্ন

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Authored by
bn: লিখেছেন

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
bn: @site বর্তমানে মেরামত করা হচ্ছে। আমরা শিঘ্রই ফিরে আসব। অনুগ্রহ করে অপেক্ষা করুন।

en: Logout
bn: প্রস্থান

en: English
bn: ইংরেজী

en: People
bn: ব্যবহারকারীবৃন্দ

en: Dutch
bn: ডাচ

en: Primary tabs
bn: প্রাথমিক ট্যাব
