OpenLucius (2.0.0-alpha5) - en to fi translation catalogue (97 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Body
fi: Sisältö

en: Previous
fi: Edellinen

en: Submit
fi: Lähetä

en: Groups
fi: Ryhmät

en: Group
fi: Ryhmä

en: Type
fi: Tyyppi

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Remove
fi: Poista

en: Administration
fi: Ylläpito

en: Projects
fi: Projektit

en: Project
fi: Projekti

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Message
fi: Viesti

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: Save
fi: Tallenna

en: Update
fi: Päivitys

en: Sunday
fi: Sunnuntai

en: Monday
fi: Maanantai

en: Tuesday
fi: Tiistai

en: Wednesday
fi: Keskiviikko

en: Thursday
fi: Torstai

en: Friday
fi: Perjantai

en: Saturday
fi: Lauantai

en: Add new
fi: Lisää uusi

en: week
fi: viikko

en: Add
fi: Lisää

en: View
fi: Näytä

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Files
fi: Tiedostot

en: Created
fi: Luotu

en: Question
fi: Kysymys

en: Post
fi: Kirjoitus

en: Footer
fi: Alatunniste

en: Published
fi: Julkaistu

en: Group ID
fi: Ryhmän ID

en: File ID
fi: Tiedoston ID

en: Authored by
fi: Kirjoittanut

en: Plain text
fi: Puhdas teksti

en: Members
fi: Jäsenet

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
fi: @site on parhaillaan huollettavana. Se pyritään saamaan takaisin käyttöön pian. Kiitämme kärsivällisyydestä!

en: Anonymous
fi: Anonyymi

en: Tools
fi: Työkalut

en: Logout
fi: Kirjaudu ulos

en: minute
fi: minuutti

en: English
fi: englanti

en: Messages
fi: Viestit

en: Activity
fi: Aktiivisuus

en: day
fi: päivä

en: hour
fi: tunti

en: Posts
fi: Kirjoitukset

en: People
fi: Käyttäjät

en: Team
fi: Tiimi

en: Teams
fi: Tiimit

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Interval
fi: Vaihteluväli

en: Privacy
fi: Yksityisyys

en: Next page
fi: Seuraava sivu

en: Questions
fi: Kysymykset

en: Group settings
fi: Ryhmän asetukset

en: Anonymous user
fi: Anonyymi käyttäjä

en: Add Group
fi: Lisää ryhmä

en: Authenticated user
fi: Sisäänkirjautunut käyttäjä

en: Active users
fi: Aktiiviset käyttäjät

en: Attach files
fi: Liitä tiedostoja

en: Add comment
fi: Lisää kommentti

en: Dutch
fi: hollanti

en: Publish content
fi: Julkaise sisältö

en: Main navigation
fi: Päävalikko

en: Not applicable
fi: Ei käytössä

en: Primary tabs
fi: Ensisijaiset välilehdet

en: Secondary tabs
fi: Toissijaiset välilehdet

en: Delete content
fi: Poista sisältö

en: Add member
fi: Lisää jäsen

en: Stream
fi: Streamaa

en: Blocked users
fi: Estetyt käyttäjät

en: Archived
fi: Arkistoitu

en: Unpublish content
fi: Muuta sisältö ei-julkaistuksi

en: Make content sticky
fi: Liimaa sisältö listojen alkuun

en: Make content unsticky
fi: Poista sisällön liimaus

en: Promote content to front page
fi: Nosta sisältö etusivulla

en: Remove content from front page
fi: Poista sisältö etusivulta

en: Save content
fi: Tallenna sisältö

en: Entity ID
fi: Entiteetin ID

en: Not specified
fi: Ei määritelty

en: Last page
fi: Viimeinen sivu

en: First page
fi: Ensimmäinen sivu

en: User account menu
fi: Käyttäjävalikko

en: Block the selected user(s)
fi: Estä valitut käyttäjät

en: Cancel the selected user account(s)
fi: Poista valitut käyttäjätilit

en: Unblock the selected user(s)
fi: Poista esto valituilta käyttäjiltä

en: Links related to the active user account
fi: Aktiiviseen käyttäjätiliin liittyvät linkit

en: Administrative task links
fi: Ylläpidon linkit

en: Site information links
fi: Linkit sivustoa koskeviin tietoihin

en: Site section links
fi: Sivuston osioiden linkit

en: User tool links, often added by modules
fi: Linkit käyttäjän työkaluihin, usein moduulien lisäämiä
