OpenLucius (2.0.0-alpha7) - en to pl translation catalogue (156 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Body
pl: Treść

en: Previous
pl: Poprzednie

en: weight
pl: waga

en: Register
pl: Rejestracja

en: Submit
pl: Zachowaj

en: Groups
pl: Grupy

en: Group
pl: Grupa

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Remove
pl: Usuń

en: Manager
pl: Zarządzający

en: Administration
pl: Administracja

en: Projects
pl: Projekty

en: Project
pl: Projekt

en: Find out more
pl: Dowiedz się więcej

en: Edit
pl: Edytuj

en: Message
pl: Wiadomość

en: Category
pl: Kategoria

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: Book
pl: Książka

en: Save
pl: Zapisz

en: Update
pl: Aktualizuj

en: Sunday
pl: niedziela

en: Monday
pl: poniedziałek

en: Tuesday
pl: wtorek

en: Wednesday
pl: środa

en: Thursday
pl: czwartek

en: Friday
pl: piątek

en: Saturday
pl: sobota

en: Add new
pl: Dodaj nowe

en: week
pl: Tydzień

en: Add
pl: Dodaj

en: View
pl: Widok

en: Teaser
pl: Skrót

en: Updated
pl: Uaktualniono

en: Files
pl: Pliki

en: Save Settings
pl: Zapisz ustawienia

en: Created
pl: Utworzono

en: Question
pl: Pytanie

en: Post
pl: Wpis

en: Page title
pl: Tytuł strony

en: Footer
pl: Stopka

en: Published
pl: Opublikowane

en: Group ID
pl: ID grupy

en: File ID
pl: Identyfikator pliku

en: File size
pl: Wielkość pliku

en: Authored by
pl: Autor

en: Plain text
pl: Czysty tekst

en: Members
pl: Członkowie

en: General Settings
pl: Ustawienia ogólne

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
pl: Na @site mamy w tej chwili przerwę techniczną. Powinna się ona wkrótce skończyć. Dziękujemy za cierpliwość.

en: Anonymous
pl: Anonim

en: Tools
pl: Narzędzia

en: Order
pl: Kolejność

en: Defaults
pl: Domyślne

en: Logout
pl: Wyloguj

en: second
pl: drugie

en: minute
pl: minuta

en: English
pl: Angielski

en: Messages
pl: Wiadomości

en: Activity
pl: Aktywność

en: day
pl: dzień

en: month
pl: miesiąc

en: year
pl: rok

en: hour
pl: godzina

en: Posts
pl: Wpisy

en: People
pl: Ludzie

en: Team
pl: Zespół

en: Teams
pl: Drużyny

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Loading...
pl: Wczytuję...

en: Privacy
pl: Prywatność

en: Tabs
pl: Zakładki

en: Next page
pl: Następna strona

en: Questions
pl: Pytania

en: Group settings
pl: Ustawienia grupy

en: Anonymous user
pl: Użytkownik anonimowy

en: Please wait...
pl: Proszę czekać...

en: Authenticated user
pl: Użytkownik uwierzytelniony

en: Group Type
pl: Typ grupy

en: Active users
pl: Aktywni użytkownicy

en: Add comment
pl: Dodaj komentarz

en: Dutch
pl: Niderlandzki

en: Message Body
pl: Treść wiadomości

en: Publish content
pl: Publikuj zawartość

en: User account
pl: Konto użytkownika

en: Main navigation
pl: Główna nawigacja

en: Choose a category
pl: Wybierz kategorię

en: Category ID
pl: Identyfikator kategorii

en: Not applicable
pl: Nie dotyczy

en: Primary tabs
pl: Zakładki podstawowe

en: Secondary tabs
pl: Zakładki dodatkowe

en: Main Navigation
pl: Główna nawigacja

en: Chat
pl: Czat

en: Search index
pl: Indeks wyszukiwania

en: Group image
pl: Obraz grupy

en: No results
pl: Brak wyników

en: Compact
pl: Kompaktowy

en: Book page
pl: Strona książki

en: Entity Type
pl: Typ encji

en: Status messages
pl: Wiadomości statusu

en: Delete content
pl: Usuń zawartość

en: Blocked users
pl: Zablokowani użytkownicy

en: Entities
pl: Encje

en: Archived
pl: Zarchiwizowane

en: Full content
pl: Pełna wersja wpisu

en: Unpublish content
pl: Zakończ publikację wpisów

en: Make content sticky
pl: Przyklej wpis

en: Make content unsticky
pl: Odklej wpis

en: Promote content to front page
pl: Opublikuj zawartości na stronie głównej

en: Remove content from front page
pl: Usuń zawartość ze strony głównej

en: Save content
pl: Zapisz zawartość

en: An administrator created an account for you at [site:name]
pl: Administrator utworzył dla ciebie konto na stronie [site:name]

en: Entity ID
pl: ID encji

en: The body of the message.
pl: Treść wiadomości.

en: Notebook
pl: Notatnik

en: files
pl: pliki

en: Not specified
pl: Nieokreślone

en: Last page
pl: Ostatnia strona

en: All Categories
pl: Wszystkie kategorie

en: Book Page
pl: Strona Książki

en: Fallback date format
pl: Awaryjny format zapisu daty

en: Site branding
pl: Marka witryny

en: First page
pl: Pierwsza strona

en: Search result highlighting input
pl: Podświetl frazę wyszukiwania

en: Primary admin actions
pl: Podstawowe akcje administratora

en: Large (480×480)
pl: Duży (480×480)

en: Medium (220×220)
pl: Średni (220×220)

en: Thumbnail (100×100)
pl: Mały (100×100)

en: HTML Date
pl: Data HTML

en: HTML Datetime
pl: Data i czas HTML

en: HTML Month
pl: Miesiąc HTML

en: HTML Time
pl: Czas HTML

en: HTML Week
pl: Tydzień HTML

en: HTML Year
pl: Rok HTML

en: HTML Yearless date
pl: Data bez roku HTML

en: Default long date
pl: Domyślna data długa

en: Default medium date
pl: Domyślna data średnia

en: Default short date
pl: Domyślna data krótka

en: User account menu
pl: Menu konta użytkownika

en: Block the selected user(s)
pl: Zablokuj wybrane konto użytkownika(ów)

en: Cancel the selected user account(s)
pl: Anuluj wybrane konto użytkownika(ów)

en: Unblock the selected user(s)
pl: Odblokuj wybrane konto użytkownika(ów)

en: Account cancellation request for [user:display-name] at [site:name]
pl: Zgłoszenie anulowania konta [user:display-name] na [site:name]

en: Replacement login information for [user:display-name] at [site:name]
pl: Zastępcze dane do logowania dla [user:display-name] na [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name]
pl: Szczegóły konta użytkownika [user:display-name] na [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (pending admin approval)
pl: Szczegóły konta dla [user:display-name] na [site:name] (w trakcie weryfikacji)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (approved)
pl: Informacje dotyczące konta  [user:display-name] na [site:name] (konto zatwierdzone)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (blocked)
pl: Informacje dotyczące konta [user:display-name] na [site:name] (zablokowane)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (canceled)
pl: Szczegóły konta użytkownika [user:display-name] na [site:name] (anulowane)

en: Links related to the active user account
pl: Odnośniki związane z aktywnym kontem użytkownika

en: Administrative task links
pl: Odnośniki administracyjne

en: Site information links
pl: Odnośniki dotyczące informacji o stronie

en: Site section links
pl: Odnośniki sekcji strony

en: User tool links, often added by modules
pl: Odnośniki do narzędzi użytkownika, często dodanych przez moduły
