OpenLucius (2.0.0-alpha7) - en to vi translation catalogue (93 entries)

en: Home
vi: Nhà

en: Body
vi: Nội dung

en: Previous
vi: Trước

en: weight
vi: chiều rộng

en: Register
vi: Đăng ký

en: Submit
vi: Gửi đi

en: Groups
vi: Nhóm

en: Group
vi: Nhóm

en: Cancel
vi: Hủy bỏ

en: Remove
vi: Xoá

en: Manager
vi: Điều hành viên

en: Administration
vi: Quản lý

en: Project
vi: Công trình

en: Edit
vi: Sửa

en: Message
vi: Thông điệp

en: Category
vi: Mục phân loại

en: Settings
vi: Thiết lập

en: Name
vi: Tên

en: Save
vi: Lưu

en: Update
vi: Cập nhật

en: Sunday
vi: Chủ nhật

en: Monday
vi: Thứ hai

en: Tuesday
vi: Thứ ba

en: Wednesday
vi: Thứ tư

en: Thursday
vi: Thứ năm

en: Friday
vi: Thứ sáu

en: Saturday
vi: Thứ bảy

en: Add new
vi: Thêm mới

en: week
vi: tuần

en: Add
vi: Thêm

en: View
vi: Xem

en: Teaser
vi: Bản tóm lược

en: Updated
vi: Đã cập nhật

en: Files
vi: Các tập tin

en: Save Settings
vi: Lưu các thiết lập

en: Created
vi: Tạo bởi

en: Question
vi: Câu hỏi

en: Post
vi: Bài gửi

en: Page title
vi: Tiêu đề trang

en: Footer
vi: Phần chân

en: Published
vi: Đã công bố

en: File ID
vi: ID tập tin

en: File size
vi: Kích cỡ tập tin

en: Authored by
vi: Tạo bởi

en: Plain text
vi: Văn bản thuần

en: Members
vi: Các thành viên

en: General Settings
vi: Thiết lập chung

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
vi: @site đang được bảo trì. Chúng tôi sẽ trở lại trong thời gian sớm nhất. Xin vui lòng chờ đợi.

en: Anonymous
vi: Ẩn danh

en: Tools
vi: Các công cụ

en: Order
vi: Thứ tự

en: Defaults
vi: Các mặc định

en: Logout
vi: Thoát

en: Add Folder
vi: Thêm thư mục

en: Folder
vi: Thư mục

en: second
vi: giây

en: minute
vi: phút

en: Messages
vi: Thông báo

en: day
vi: ngày

en: month
vi: tháng

en: year
vi: năm

en: hour
vi: giờ

en: Posts
vi: Số bài gửi

en: People
vi: Mọi người

en: Changed
vi: Đã thay đổi

en: Loading...
vi: Đang nạp...

en: Privacy
vi: Riêng tư

en: Anonymous user
vi: Người dùng nặc danh

en: Please wait...
vi: Vui lòng đợi...

en: Administrator
vi: Người quản lý

en: Group Type
vi: Loại nhóm

en: Add comment
vi: Thêm bình luận

en: Message Body
vi: Nội dung

en: Publish content
vi: Đăng nội dung

en: User account
vi: Tài khoản người dùng

en: Choose a category
vi: Chọn một chuyên mục

en: Primary tabs
vi: Tab chính

en: Secondary tabs
vi: Thẻ phụ

en: Chat
vi: Trò chuyện

en: Search index
vi: Chỉ mục tìm kiếm

en: Book page
vi: Trang sách

en: Log Out
vi: Đăng xuất

en: Full content
vi: Nội dung đầy đủ

en: Unpublish content
vi: Không xuất bản nội dung

en: Make content sticky
vi: Stick nội dung lên

en: Make content unsticky
vi: Unstick nội dung

en: Promote content to front page
vi: Đưa nội dung ra trang chủ

en: Remove content from front page
vi: Gỡ bỏ nội dung khỏi trang chính

en: Save content
vi: Lưu nội dung

en: An administrator created an account for you at [site:name]
vi: Quản trị viên đã cấp tài khoản cho bạn trên website [site:name]

en: Notebook
vi: Cuốn vở

en: files
vi: tập tin

en: Post Your Answer
vi: Trả lời
