OpenLucius (2.0.0-alpha4) - en to da translation catalogue (100 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Body
da: Brødtekst

en: Previous
da: Forrige

en: Submit
da: Indsend

en: Group
da: Gruppe

en: Cancel
da: Annullér

en: Remove
da: Fjern

en: Email notifications
da: E-mail-notifikationer

en: Projects
da: Projekter

en: Project
da: Projekt

en: Edit
da: Redigér

en: Message
da: Meddelelse

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Save
da: Gem

en: Update
da: Opdatér

en: Sunday
da: Søndag

en: Monday
da: Mandag

en: Tuesday
da: Tirsdag

en: Wednesday
da: Onsdag

en: Thursday
da: Torsdag

en: Friday
da: Fredag

en: Saturday
da: Lørdag

en: Add new
da: Tilføj ny

en: week
da: uge

en: Add
da: Tilføj

en: View
da: Vis

en: Updated
da: Opdateret

en: Files
da: Filer

en: Save Settings
da: Gem indstillinger

en: Created
da: Oprettet

en: Question
da: Spørgsmål

en: Post
da: Indlæg

en: Footer
da: Sidefod

en: Published
da: Udgivet

en: Group ID
da: Gruppe ID

en: File ID
da: Fil-ID

en: Authored by
da: Skrevet af

en: Plain text
da: Ren tekst

en: Members
da: Medlemmer

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
da: Vi er ved at opdatere @site. Vi er snart tilbage. Tak for din tålmodighed.

en: Anonymous
da: Anonym

en: Tools
da: Værktøjer

en: Logout
da: Log ud

en: Folder
da: Mappe

en: second
da: sekund

en: minute
da: minut

en: English
da: Engelsk

en: Messages
da: Beskeder

en: Activity
da: Aktivitet

en: day
da: dag

en: month
da: måned

en: year
da: år

en: hour
da: time

en: Posts
da: Indlæg

en: People
da: Personer

en: Team
da: Hold

en: Changed
da: Ændret

en: Privacy
da: Privatliv

en: Next page
da: Næste side

en: Questions
da: Spørgsmål

en: Group settings
da: Gruppeindstillinger

en: Anonymous user
da: Anonym bruger

en: Authenticated user
da: Godkendt bruger

en: Active users
da: Aktive brugere

en: Attach files
da: Vedhæft filer

en: Add comment
da: Tilføj kommentar

en: Dutch
da: Hollandsk

en: Message Body
da: Besked

en: Publish content
da: Udgiv indhold

en: Main navigation
da: Primær navigation

en: Not applicable
da: Ikke relevant

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: All Files
da: Alle filer

en: Delete content
da: Slet indhold

en: Add member
da: Tilføj medlem

en: Blocked users
da: Blokerede brugere

en: Archived
da: Arkiveret

en: Unpublish content
da: Afpublicér indhold

en: Make content sticky
da: Gør indhold klæbrigt

en: Make content unsticky
da: Fjern klæbrighed

en: Promote content to front page
da: Vis indhold på forsiden

en: Remove content from front page
da: Fjern indhold fra forsiden

en: Save content
da: Gem indhold

en: files
da: filer

en: Not specified
da: Ikke angivet

en: Last page
da: Sidste side

en: First page
da: Første side

en: Large (480×480)
da: Stor (480×480)

en: Medium (220×220)
da: Mellem (220×220)

en: User account menu
da: Brugerkontomenu

en: Block the selected user(s)
da: Blokér de(n) valgte bruger(e)

en: Cancel the selected user account(s)
da: Opsig de valgte brugerkonti

en: Unblock the selected user(s)
da: Fjern blokering af de(n) valgte bruger(e)

en: Links related to the active user account
da: Links relateret til den aktive brugerkonto

en: Administrative task links
da: Links til administrative opgaver

en: Site information links
da: Links til informationen om sitet

en: Site section links
da: Links til sitets sektioner

en: User tool links, often added by modules
da: Bruger værktøjslinks, som typisk tilføjes af moduler
