OpenQuestions (1.0.0-alpha1) - en to am translation catalogue (20 entries)

en: Status
am: ሁኔታ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Value
am: እሴት

en: Author
am: ደራሲ

en: List
am: ዝርዝር

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Language
am: ቋንቋ

en: Disabled
am: ቦዘኔ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Edit
am: አርትእ

en: Date
am: ቀን

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: View
am: ትይታ

en: ID
am: አይዲ

en: User
am: ተጠቃሚ

en: Authored on
am: የተደረሰበት ግዜ

en: Default value
am: ነባሪ እሴት

en: Locked
am: የተቆለፈ
