OpenQuestions (1.0.0-alpha1) - en to da translation catalogue (37 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Value
da: Værdi

en: Item
da: Element

en: Author
da: Forfatter

en: List
da: Vis

en: Description
da: Beskrivelse

en: Language
da: Sprog

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Edit
da: Redigér

en: Date
da: Dato

en: Settings
da: Indstillinger

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: View
da: Vis

en: Updated
da: Opdateret

en: Unknown
da: Ukendt

en: Before
da: Før

en: After
da: Efter

en: User
da: Bruger

en: Options
da: Valg

en: Created
da: Oprettet

en: Question
da: Spørgsmål

en: Voting
da: Bedømmelse

en: Explanation
da: Forklaring

en: Vote
da: Stem

en: Success
da: Succes

en: General
da: Generelt

en: Authored on
da: Skrevet den

en: Changed
da: Ændret

en: Default value
da: Standardværdi

en: Questions
da: Spørgsmål

en: Anonymous user
da: Anonym bruger

en: Authenticated user
da: Godkendt bruger

en: Locked
da: Låst

en: Errors
da: Fejl

en: Your vote has been saved.
da: Din bedømmelse er blevet gemt.
