OpenQuestions (1.0.0-alpha1) - en to te translation catalogue (29 entries)

en: Status
te: స్థితి

en: Delete
te: తొలగించు

en: Value
te: విలువ

en: Item
te: అంశం

en: Author
te: రచయిత

en: List
te: జాబితా

en: Description
te: వివరణ

en: Language
te: భాష

en: Disabled
te: అచేతనం అయింది

en: Enabled
te: చేతనం అయింది

en: Edit
te: మార్చు

en: Date
te: తేదీ

en: Links
te: లంకెలు

en: Settings
te: అమరికలు

en: Label
te: లేబుల్

en: Save
te: భద్రపరచు

en: View
te: చూడు

en: Unknown
te: తెలియని

en: Before
te: ముందు

en: After
te: తరువాత

en: User
te: వాడుకరి

en: Options
te: ఎంపికలు

en: Created
te: సృష్టితం

en: Question
te: ప్రశ్న

en: Explanation
te: వివరణ

en: General
te: సాధారణ

en: Default value
te: అప్రమేయ విలువ

en: Questions
te: ప్రశ్నలు

en: Anonymous user
te: అజ్ఞాత వాడుకరి
