OpenQuestions (1.0.0-alpha1) - en to ug translation catalogue (20 entries)

en: Status
ug: ھالەت

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Value
ug: پارامېتىرى

en: Item
ug: تۈرلەر

en: List
ug: تىزىملىك

en: Description
ug: بايانى

en: Disabled
ug: تاقالدى

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك

en: Links
ug: ئۇلانمىلار

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

en: Label
ug: بەلگە

en: View
ug: كۆرۈنۈش

en: Updated
ug: يېڭىلاندى

en: Options
ug: تاللاشلار

en: Created
ug: قۇرۇلدى

en: Explanation
ug: چۈشەنچە

en: Vote
ug: بېلەت تاشلاش

en: Success
ug: مۇۋەپپەقىيەتلىك

en: General
ug: ئادەتتىكى

en: Anonymous user
ug: سەيياھ
