OpenQuestions (1.0.0-alpha1) - en to ast translation catalogue (24 entries)

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Value
ast: Valor

en: Author
ast: Autor

en: List
ast: Llista

en: Description
ast: Descripción

en: Language
ast: Llingua

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Enabled
ast: Activáu

en: Edit
ast: Editar

en: Date
ast: Data

en: Settings
ast: Preferencies

en: Label
ast: Etiqueta

en: Save
ast: Guardar

en: View
ast: Vista

en: Updated
ast: Anováu

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: User
ast: Usuariu

en: Options
ast: Opciones

en: Created
ast: Fechu

en: Question
ast: Entruga

en: Explanation
ast: Esplicación

en: General
ast: Xeneral

en: Authored on
ast: Autoría en
