OpenQuestions (1.0.0-alpha1) - en to cy translation catalogue (33 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Value
cy: Gwerth

en: Item
cy: Eitem

en: Author
cy: Awdur

en: List
cy: Rhestr

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Language
cy: Iaith

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Edit
cy: Golygu

en: Date
cy: Dyddiad

en: Links
cy: Dolenni

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Save
cy: Cadw

en: View
cy: Gweld

en: Updated
cy: Newidwyd

en: Unknown
cy: Anhysbys

en: Before
cy: Cynt

en: After
cy: Ar ôl

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Options
cy: Dewisiadau

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: Question
cy: Cwestiwn

en: Voting
cy: Pleidleisio

en: Explanation
cy: Eglurhad

en: Vote
cy: Pleidleisio

en: General
cy: Cyffredinol

en: Authored on
cy: Wedi ei awduro ar

en: Default value
cy: Gwerth rhagosod

en: Questions
cy: Cwestiynau

en: Anonymous user
cy: Defnyddiwr anhysbys

en: Your vote has been saved.
cy: Mae eich pleidlais wedi ei gadw.
