OpenQuestions (1.0.0-alpha1) - en to de translation catalogue (40 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Value
de: Wert

en: Item
de: Element

en: Author
de: Autor

en: List
de: Liste

en: Description
de: Beschreibung

en: Language
de: Sprache

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Date
de: Datum

en: Settings
de: Einstellungen

en: Label
de: Beschriftung

en: Save
de: Speichern

en: View
de: Ansicht

en: Updated
de: Aktualisiert

en: Unknown
de: Unbekannt

en: Before
de: Davor

en: After
de: Danach

en: User
de: Benutzer

en: Options
de: Optionen

en: Created
de: Erstellt

en: Question
de: Frage

en: Voting
de: Bewertung

en: Explanation
de: Erklärung

en: Vote
de: Stimme

en: Success
de: Erfolg

en: General
de: Allgemein

en: Authored on
de: Geschrieben am

en: Changed
de: Geändert

en: Default value
de: Standardwert

en: Questions
de: Fragen

en: Anonymous user
de: Gast

en: Authenticated user
de: Angemeldeter Benutzer

en: Locked
de: Gesperrt

en: Errors
de: Fehlermeldungen

en: The configuration has been updated.
de: Die Einstellung wurde aktualisiert.

en: Expand all
de: Alle ausklappen

en: Your vote has been saved.
de: Die Bewertung wurde gespeichert.

en: An error occured
de: Es ist ein Fehler aufgetreten
