OpenQuestions (1.0.0-alpha1) - en to el translation catalogue (38 entries)

en: Status
el: Κατάσταση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Value
el: Αξία

en: Item
el: Αντικείμενο

en: Author
el: Συντάκτης

en: List
el: Λίστα

en: Description
el: Περιγραφή

en: Language
el: Γλώσσα

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Links
el: Σύνδεσμοι

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Label
el: Ετικέτα

en: Save
el: Αποθήκευση

en: View
el: Προβολή

en: Updated
el: Ενημερώθηκε

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Before
el: Πριν

en: After
el: Μετά

en: User
el: Χρήστης

en: Options
el: Επιλογές

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Question
el: Ερώτηση

en: Voting
el: Ψήφιση

en: Explanation
el: Επεξήγηση

en: Vote
el: Ψήφος

en: Success
el: Επιτυχία

en: General
el: Γενικά

en: Authored on
el: Συντάχθηκε στις

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: Default value
el: Προεπιλεγμένη τιμή

en: Questions
el: Ερωτήσεις

en: Anonymous user
el: Ανώνυμος χρήστης

en: Authenticated user
el: Πιστοποιημένος χρήστης

en: Locked
el: Κλειδωμένο

en: Your vote has been saved.
el: Η ψήφος σας έχει καταχωρηθεί.
