OpenQuestions (1.0.0-alpha1) - en to eu translation catalogue (38 entries)

en: Status
eu: Egoera

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Value
eu: Balioa

en: Item
eu: Elementua

en: Author
eu: Egilea

en: List
eu: Zerrenda

en: Description
eu: Azalpena

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Edit
eu: Editatu

en: Date
eu: Data

en: Links
eu: Estekak

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Label
eu: Etiketa

en: Save
eu: Gorde

en: View
eu: Bista

en: Updated
eu: Eguneratuta

en: ID
eu: IDa

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Before
eu: Aurretik

en: After
eu: Ondoren

en: User
eu: Erabiltzailea

en: Options
eu: Aukerak

en: Created
eu: Sortua

en: Question
eu: Galdera

en: Voting
eu: Bozketa

en: Explanation
eu: Azalpena

en: Vote
eu: Bozkatu

en: General
eu: Orokorra

en: Authored on
eu: Noiz egina:

en: Changed
eu: Aldatuta

en: Default value
eu: Balio lehenetsia

en: Questions
eu: Galderak

en: Anonymous user
eu: Erabiltzaile anonimoa

en: Authenticated user
eu: Egiaztatutako erabiltzailea

en: Locked
eu: Blokeatuta

en: Your vote has been saved.
eu: Zure botoa gorde da.
