OpenQuestions (1.0.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (36 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Value
fr: Valeur

en: Item
fr: Élément

en: Author
fr: Auteur

en: List
fr: Lister

en: Language
fr: Langue

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Edit
fr: Modifier

en: Links
fr: Liens

en: Settings
fr: Paramètres

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: View
fr: Voir

en: Updated
fr: Mis à jour

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Unknown
fr: Inconnu

en: Before
fr: Avant

en: After
fr: Après

en: User
fr: Utilisateur

en: Created
fr: Créé

en: Explanation
fr: Explication

en: Vote
fr: Voter

en: Success
fr: Succès

en: General
fr: Général

en: Authored on
fr: Écrit le

en: Changed
fr: Modifié

en: Default value
fr: Valeur par défaut

en: Anonymous user
fr: Utilisateur anonyme

en: Authenticated user
fr: Utilisateur authentifié

en: Locked
fr: Verrouillé

en: Errors
fr: Erreurs

en: The configuration has been updated.
fr: La configuration a été mise à jour.

en: Expand all
fr: Tout déplier

en: Your vote has been saved.
fr: Votre vote a été enregistré.
