OpenQuestions (1.0.0-alpha1) - en to he translation catalogue (39 entries)

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Value
he: ערך

en: Item
he: פריט

en: Author
he: מחבר/ת

en: List
he: רשימה

en: Description
he: תיאור

en: Language
he: שפה

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Edit
he: עריכה

en: Date
he: תאריך

en: Links
he: קישורים

en: Settings
he: הגדרות

en: Label
he: תווית

en: Save
he: שמירה

en: View
he: צפיה

en: Updated
he: עודכן

en: Unknown
he: לא ידוע

en: Before
he: לפני

en: After
he: אחרי

en: User
he: משתמש

en: Options
he: אפשרויות

en: Created
he: נוצר

en: Question
he: שאלה

en: Voting
he: הצבעה

en: Explanation
he: הסבר

en: Vote
he: הצבע

en: Success
he: הצלחה

en: General
he: כללי

en: Authored on
he: בתאריך

en: Changed
he: השתנה

en: Default value
he: ערך ברירת מחדל

en: Questions
he: שאלות

en: Anonymous user
he: משתמש אנונימי

en: Authenticated user
he: משתמש מאומת

en: Locked
he: נעול

en: Errors
he: שגיאות

en: Your vote has been saved.
he: הצבעתך נרשמה
