OpenQuestions (1.0.0-alpha1) - en to hy translation catalogue (28 entries)

en: Status
hy: Կարգավիճակ

en: Delete
hy: Ջնջել

en: Value
hy: Արժեք

en: Author
hy: Հեղինակ

en: List
hy: Ցանկ

en: Description
hy: Նկարագրություն

en: Language
hy: Լեզու

en: Disabled
hy: Անջատված է

en: Enabled
hy: Ակտիվացված է

en: Edit
hy: Խմբագրել

en: Date
hy: Ամսաթիվ

en: Settings
hy: Ընտրանքներ

en: Label
hy: Պիտակ

en: Save
hy: Պահպանել

en: View
hy: Դիտել

en: Updated
hy: Թարմացվել է

en: Unknown
hy: Անհայտ

en: User
hy: Օգտագործող

en: Options
hy: Ընտրանքներ

en: Created
hy: Ստեղծվել է

en: Question
hy: Հարց

en: Explanation
hy: Բացատրություն

en: Vote
hy: քվեարկել

en: General
hy: Ընդհանուր

en: Authored on
hy: Ստեղծվել է

en: Default value
hy: Լռելյայն արժեք

en: Anonymous user
hy: Անանուն օգտատեր

en: Locked
hy: Արգելափակված
