OpenQuestions (1.0.0-alpha1) - en to id translation catalogue (34 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Value
id: Nilai

en: Item
id: Barang

en: Author
id: Penulis

en: List
id: Daftar

en: Description
id: Deskripsi

en: Language
id: Bahasa

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Date
id: Tanggal

en: Links
id: Tautan-tautan

en: Settings
id: Pengaturan

en: Save
id: Simpan

en: View
id: Lihat

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Unknown
id: Tak dikenal

en: Before
id: Sebelum

en: After
id: Sesudah

en: User
id: Pengguna

en: Options
id: Opsi

en: Created
id: Dibuat

en: Question
id: Pertanyaan

en: Explanation
id: Penjelasan

en: Vote
id: Pilih

en: General
id: Umum

en: Authored on
id: Ditulis pada

en: Changed
id: Berubah

en: Default value
id: Nilai bawaan

en: Questions
id: Soal

en: Anonymous user
id: Pengguna anonim

en: Authenticated user
id: Pengguna yang telah diotentifikasi

en: Locked
id: Dikunci

en: Errors
id: Kesalahan

en: Your vote has been saved.
id: Suara Anda telah disimpan.
