OpenQuestions (1.0.0-alpha1) - en to ku translation catalogue (28 entries)

en: Status
ku: ڕەوش

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Value
ku: نرخ

en: Item
ku: دانە

en: Author
ku: نووسەر

en: List
ku: لیستە

en: Description
ku: دەربارە

en: Language
ku: زمان

en: Disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Date
ku: ڕێکەوت

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Label
ku: پێناس

en: Save
ku: پاشەکەوتکردن

en: View
ku: پیشاندان

en: Updated
ku: نوێکراوەتەوە

en: Unknown
ku: نەزانراو

en: User
ku: بەکارهێنەر

en: Created
ku: درووستکراوە

en: Question
ku: پرسیار

en: Explanation
ku: لێکدانەوە

en: Vote
ku: ده‌نگدان

en: General
ku: گشتی

en: Authored on
ku: بڵاوکراوەتەوە لە

en: Default value
ku: نرخی بنەڕەتی

en: Anonymous user
ku: بەکارهێنەری نەناسراو

en: Locked
ku: کلیلدراوە
