OpenQuestions (1.0.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (37 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Value
nl: Waarde

en: Author
nl: Auteur

en: List
nl: Lijst

en: Description
nl: Beschrijving

en: Language
nl: Taal

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Edit
nl: Bewerken

en: Date
nl: Datum

en: Settings
nl: Instellingen

en: Save
nl: Opslaan

en: View
nl: Weergeven

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Unknown
nl: Onbekend

en: Before
nl: Voor

en: After
nl: Na

en: User
nl: Gebruiker

en: Options
nl: Opties

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Question
nl: Vraag

en: Voting
nl: Stemmen

en: Explanation
nl: Uitleg

en: Vote
nl: Stemmen

en: Success
nl: Succes

en: General
nl: Algemeen

en: Authored on
nl: Aangemaakt op

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Default value
nl: Standaardwaarde

en: Questions
nl: Vragen

en: Anonymous user
nl: Anonieme gebruiker

en: Authenticated user
nl: Geverifieerde gebruiker

en: Locked
nl: Vergrendeld

en: Errors
nl: Fouten

en: Expand all
nl: Alles uitklappen

en: Your vote has been saved.
nl: Uw stem is opgeslagen.

en: Initial
nl: Initieel
