OpenQuestions (1.0.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (32 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Value
oc: Valor

en: Item
oc: Element

en: Author
oc: Autor

en: List
oc: Listar

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Edit
oc: Modificar

en: Date
oc: Data

en: Links
oc: Ligams

en: Settings
oc: Paramètres

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: View
oc: Veire

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Unknown
oc: Desconegut

en: Before
oc: Abans

en: After
oc: Aprèp

en: User
oc: Utilizaire

en: Options
oc: Opcions

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Explanation
oc: Explicacion

en: Vote
oc: Votar

en: Authored on
oc: Redigit lo

en: Changed
oc: Modificat

en: Default value
oc: Valor per defaut

en: Anonymous user
oc: Utilizaire anonime

en: Locked
oc: Verrolhat
