OpenQuestions (1.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (36 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Value
pt: Valor

en: Author
pt: Autor

en: List
pt: Lista

en: Description
pt: Descrição

en: Language
pt: Idioma

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Edit
pt: Editar

en: Date
pt: Data

en: Settings
pt: Configurações

en: Label
pt: Rótulo

en: Save
pt: Salvar

en: View
pt: Ver

en: Updated
pt: Atualizado

en: Unknown
pt: Desconhecido

en: Before
pt: Antes

en: After
pt: Depois

en: User
pt: Usuário

en: Options
pt: Opções

en: Created
pt: Criado

en: Question
pt: Pergunta

en: Voting
pt: Votos

en: Explanation
pt: Explicação

en: Vote
pt: Votar

en: Success
pt: Sucesso

en: General
pt: Geral

en: Authored on
pt: Escrito em

en: Changed
pt: Alterado

en: Default value
pt: Valor padrão

en: Questions
pt: Questões

en: Anonymous user
pt: Usuário anônimo

en: Authenticated user
pt: Usuário autenticado

en: Locked
pt: Bloqueado

en: Errors
pt: Erros

en: Your vote has been saved.
pt: Seu voto foi salvo.
