OpenQuestions (1.0.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (41 entries)

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Value
ru: Значение

en: Item
ru: Элемент

en: Author
ru: Автор

en: List
ru: Список

en: Description
ru: Описание

en: Language
ru: Язык

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Edit
ru: Редактировать

en: Date
ru: Дата

en: Links
ru: Ссылки

en: Settings
ru: Настройки

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: View
ru: Просмотр

en: Updated
ru: Обновлено

en: Unknown
ru: Неизвестно

en: Before
ru: До

en: After
ru: После

en: User
ru: Пользователь

en: Options
ru: Настройки

en: Created
ru: Создано

en: Question
ru: Вопрос

en: Voting
ru: Голосование

en: Explanation
ru: Объяснение

en: Vote
ru: Голосовать

en: Success
ru: Успешно

en: General
ru: Общий

en: Authored on
ru: Создан в

en: Changed
ru: Изменение

en: Default value
ru: Значение по умолчанию

en: Questions
ru: Вопросы

en: Anonymous user
ru: Анонимный пользователь

en: Authenticated user
ru: Аутентифицированный пользователь

en: Locked
ru: Заблокировано

en: Errors
ru: Ошибки

en: The configuration has been updated.
ru: Настройки были изменены.

en: Expand all
ru: Развернуть все

en: Your vote has been saved.
ru: Ваш голос учтён
