OpenQuestions (1.0.0-alpha1) - en to ta translation catalogue (33 entries)

en: Status
ta: நிலை

en: Delete
ta: அழி

en: Value
ta: மதிப்பு

en: Item
ta: உருப்படி

en: Author
ta: எழுத்தாளர்

en: List
ta: பட்டியல்

en: Description
ta: விரிவாக்கம்

en: Language
ta: மொழி

en: Disabled
ta: செயலிலில்லை

en: Enabled
ta: செயலிலுள்ளது

en: Edit
ta: மாற்று

en: Date
ta: தேதி

en: Settings
ta: அமைவுகள்

en: Label
ta: அடையாளம்

en: Save
ta: சேமி

en: View
ta: பார்

en: Updated
ta: மாற்றப்பட்டது

en: Unknown
ta: தெரியாதது

en: Before
ta: முன்

en: After
ta: பிறகு

en: User
ta: பயனர்

en: Options
ta: தெரிவுகள்

en: Created
ta: உருவாக்கப்பட்டது

en: Question
ta: கேள்வி

en: Explanation
ta: விரிவாக்கம்

en: Vote
ta: வாக்கு

en: General
ta: பொது

en: Authored on
ta: எழுதப்பட்டது

en: Changed
ta: மாற்றப்பட்டது

en: Default value
ta: இயல்பான மதிப்பு

en: Anonymous user
ta: பதிவுசெய்யாத பதிவர்

en: Authenticated user
ta: அங்கீகரிக்கப்பட்ட பயனர்

en: Locked
ta: பூட்டப்பட்டது
