OpenQuestions (1.0.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (38 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Value
tr: Değer

en: Item
tr: Öğe

en: Author
tr: Yazar

en: List
tr: Liste

en: Description
tr: Açıklama

en: Language
tr: Dil

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Edit
tr: Düzenle

en: Date
tr: Tarih

en: Links
tr: Bağlantılar

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: View
tr: Görüntüle

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: Before
tr: Önce

en: After
tr: Sonra

en: User
tr: Kullanıcı

en: Options
tr: Seçenekler

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Question
tr: Soru

en: Voting
tr: Oylama

en: Explanation
tr: Açıklama

en: Vote
tr: Oy ver

en: General
tr: Genel

en: Authored on
tr: Oluşturulduğu tarih

en: Changed
tr: Değişti

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: Questions
tr: Sorular

en: Anonymous user
tr: Konuk kullanıcı

en: Authenticated user
tr: Kimliği doğrulanmış kullanıcı

en: Locked
tr: Kilitli

en: Errors
tr: Hatalar

en: Your vote has been saved.
tr: Oyunuz kaydedildi.
