Open Restaurant (8.x-1.00-alpha1) - en to bs translation catalogue (36 entries)

en: Home
bs: Početna

en: Body
bs: Tijelo

en: Images
bs: Slike

en: Pages
bs: Stranice

en: Delete
bs: Briši

en: Content
bs: Sadržaj

en: Type
bs: Tip

en: Description
bs: Opis

en: Read more
bs: Čitaj dalje

en: Categories
bs: Kategorije

en: Edit
bs: Izmjeni

en: Date
bs: Datum

en: Image
bs: Slika

en: Name
bs: Ime

en: Label
bs: Oznaka

en: View
bs: Pregled

en: Menu
bs: Meni

en: Teaser
bs: Sažetak

en: Event
bs: Događaj

en: Contact
bs: Kontakt

en: Created
bs: Kreiran

en: All
bs: Sve

en: Page
bs: Strana

en: Location
bs: Lokacija

en: Promoted to front page
bs: Promoviran na početnu stranicu

en: Authored by
bs: Napisao

en: Width
bs: Širina

en: Address
bs: Adresa

en: Events
bs: Događaji

en: Navigation
bs: Navigacija

en: Sort by
bs: Sortiraj prema

en: Apply
bs: Primjeni

en: Blocks
bs: Blokovi

en: Save and continue
bs: Snimi i nastavi

en: Basic block
bs: Osnovni blok

en: A basic block contains a title and a body.
bs: Osnovni blok sadrži naslov i tijelo.
