Open Restaurant (8.x-2.0-beta2) - en to oc translation catalogue (63 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Title
oc: Títol

en: Body
oc: Còs

en: Images
oc: Imatges

en: Pages
oc: Paginas

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Content
oc: Contengut

en: Type
oc: Tipe

en: Description
oc: Descripcion

en: Read more
oc: Legir la seguida

en: On
oc: Activat

en: Categories
oc: Categorias

en: Edit
oc: Modificar

en: Date
oc: Data

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Link
oc: Ligam

en: Image
oc: Imatge

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: Default
oc: Per defaut

en: View
oc: Veire

en: Menu
oc: Menú

en: Teaser
oc: Acròcha

en: Event
oc: Eveniment

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: Contact
oc: Contacte

en: Created
oc: Creat(ada)

en: All
oc: Tot

en: Page
oc: Pagina

en: Off
oc: Desactivat

en: Location
oc: Emplaçament

en: Promoted to front page
oc: Promolgut en pagina d'acuèlh

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Width
oc: Largor

en: Height
oc: Nautor

en: Address
oc: Adreça

en: Events
oc: Eveniments

en: Navigation
oc: Navigacion

en: Sort by
oc: Triar per

en: Changed
oc: Modificat

en: Apply
oc: Aplicar

en: Blocks
oc: Blòts

en: Menus
oc: Menús

en: Language code
oc: Còde de la lenga

en: Offset
oc: Decalatge

en: Featured
oc: Distintiu

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Skip to main content
oc: Anar al contengut principal

en: About
oc: A prepaus

en: Default theme
oc: Tèma per defaut

en: Save and continue
oc: Salvar e contunhar

en: Variants
oc: Variantas

en: Background image
oc: Imatge de rèireplan

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Styles
oc: Estils

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)

en: Master
oc: Maître
