Open Restaurant (8.x-2.0) - en to is translation catalogue (62 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: Images
is: Myndir

en: Pages
is: Síður

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Type
is: Gerð

en: Description
is: Lýsing

en: Read more
is: Lesa meira

en: On
is: Virkjað

en: Categories
is: Flokkar

en: Edit
is: Breyta

en: Date
is: Dagsetning

en: Reset
is: Endursetja

en: Link
is: Hlekkur

en: Image
is: Mynd

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Label
is: Merking

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Icon
is: Táknmynd

en: View
is: Skoða

en: Menu
is: Valmynd

en: Teaser
is: Úrdráttur

en: Event
is: Viðburður

en: Updated
is: Uppfært

en: ID
is: Kenni

en: Email
is: Netfang

en: Contact
is: Tengiliður

en: Created
is: Stofnað

en: All
is: Allt

en: Page
is: Síða

en: Off
is: Af

en: Location
is: Staðsetning

en: Promoted to front page
is: Kynna á forsíðu

en: Photos
is: Myndir

en: API Key
is: API Lykill

en: Authored by
is: Höfundur

en: Width
is: Breidd

en: Height
is: Hæð

en: Thumbnail
is: Smámynd

en: Price
is: Verð

en: Phone
is: Sími

en: Address
is: Heimilisfang

en: Events
is: Viðburðir

en: Blog
is: Blogg

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Photo
is: Mynd

en: Apply
is: Virkja

en: Blocks
is: Blokkir

en: Menus
is: Valmyndir

en: Language code
is: Tungumálskóði

en: About
is: Um

en: Default theme
is: Sjálfgefið þema

en: Save and continue
is: Vista og halda áfram

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Publishing status
is: Birtingarstaða

en: Opening hours
is: Afgreiðslutími
