Open Restaurant (8.x-2.10) - en to he translation catalogue (76 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Images
he: תמונות

en: Pages
he: עמודים

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Content
he: תוכן

en: Type
he: סוג

en: Description
he: תיאור

en: Read more
he: קראו עוד

en: On
he: פעיל

en: Categories
he: קטגוריות

en: Edit
he: עריכה

en: Date
he: תאריך

en: Reset
he: איתחול

en: Link
he: קישור

en: Image
he: תמונה

en: Name
he: שם

en: Label
he: תווית

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Icon
he: סמל

en: View
he: צפיה

en: Menu
he: תפריט

en: Teaser
he: תקציר

en: Event
he: אירוע

en: Updated
he: עודכן

en: Email
he: דוא"ל

en: Contact
he: יצירת קשר

en: Created
he: נוצר

en: All
he: הכל

en: Page
he: דף

en: Off
he: כבוי

en: Location
he: מיקום

en: Promoted to front page
he: מקודם לדף הראשי

en: Authored by
he: נכתב על ידי

en: Width
he: רוחב

en: Thumbnail
he: תמונת אצבע

en: Price
he: מחיר

en: Phone
he: טלפון

en: Address
he: כתובת

en: Desc
he: יורד

en: Events
he: אירועים

en: Navigation
he: ניווט

en: Blog
he: בלוג

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Are you sure you want to delete %name?
he: בטוחים שברצונכם למחוק את %name?

en: Caption
he: כותרת (Caption)

en: Changed
he: השתנה

en: Photo
he: תמונה

en: Apply
he: החל

en: Plugins
he: פלאגינים

en: Blocks
he: בלוקים

en: Menus
he: תפריטים

en: Language code
he: קוד השפה

en: Layout settings
he: הגדרות מערך

en: Offset
he: היסט

en: Featured
he: מובלט

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Skip to main content
he: דילוג לתוכן העיקרי

en: About
he: אודות

en: Default theme
he: עיצוב ברירת המחדל

en: Save and continue
he: שמירה והמשך

en: Admin
he: מנהל

en: Variants
he: וריאנטים

en: Config
he: קונפיג

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: Publishing status
he: מפורסם

en: Subscribe to @title
he: מנוי בRSS ל@title

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר

en: Opening hours
he: שעות פתיחה

en: Text value
he: ערך טקטואלי

en: Basic block
he: בלוק בסיסי
