Open Restaurant (8.x-2.20) - en to cy translation catalogue (53 entries)

en: Home
cy: Hafan

en: Title
cy: Pennawd

en: Body
cy: Corff

en: Images
cy: Delweddau

en: Pages
cy: Tudalennau

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Content
cy: Cynnwys

en: Type
cy: Math

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Read more
cy: Darllen mwy

en: On
cy: Ymlaen

en: Categories
cy: Categorïau

en: Edit
cy: Golygu

en: Date
cy: Dyddiad

en: Reset
cy: Ailosod

en: Link
cy: Dolen

en: Image
cy: Delwedd

en: Name
cy: Enw

en: Default
cy: Diofyn

en: View
cy: Gweld

en: Menu
cy: Dewislen

en: Teaser
cy: Rhagflas

en: Updated
cy: Newidwyd

en: Contact
cy: Cyswllt

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: All
cy: I gyd

en: Page
cy: Tudalen

en: Off
cy: I ffwrdd

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Location
cy: Lleoliad

en: Promoted to front page
cy: Hyrwyddo i dudalen blaen

en: Authored by
cy: Wedi ei awduro gan

en: Width
cy: Lled

en: Thumbnail
cy: Disgrifiad Cryno

en: Price
cy: Pris

en: Phone
cy: ffôn

en: Address
cy: Cyfeiriad

en: Events
cy: Digwyddiadau

en: Navigation
cy: Mordwyo

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Apply
cy: Ceisio

en: Language switcher
cy: Newidydd iaith

en: Blocks
cy: Blociau

en: Menus
cy: Dewislenni

en: Language code
cy: Côd yr iaith

en: Offset
cy: Ongli

en: Save and continue
cy: Cadw a pharhau

en: Admin
cy: Gweinydd

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen

en: ‹‹
cy: <<

en: ››
cy: >>
