Open Restaurant (8.x-2.20) - en to mr translation catalogue (48 entries)

en: Home
mr: मुख्य पान

en: Title
mr: शीर्षक

en: Body
mr: मुख्य

en: Images
mr: चित्रे

en: Pages
mr: पाने

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Content
mr: साहित्य

en: Type
mr: प्रकार

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Read more
mr: अधिक वाचा

en: On
mr: वर

en: Categories
mr: केटेगरीज

en: Edit
mr: संपादन

en: Date
mr: दिनांक

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Link
mr: दुवा

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Name
mr: नाव

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: View
mr: बघा

en: Event
mr: कार्यक्रम

en: Updated
mr: सुधारित

en: ID
mr: आय डी

en: Email
mr: ईमेल

en: Contact
mr: संपर्क

en: Created
mr: प्रकाशन

en: All
mr: सर्व

en: Page
mr: पान

en: Off
mr: बंद

en: Published
mr: प्रकाशित

en: Location
mr: स्थळ

en: Photos
mr: छायाचित्र

en: Authored by
mr: लेखक

en: Width
mr: लांबी

en: Price
mr: किंमत

en: Phone
mr: दूरध्वनी

en: Address
mr: पत्ता

en: Navigation
mr: आवागमन

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: Unpublished
mr: अप्रकाशित

en: Menus
mr: मेनूज

en: Language code
mr: भाषेची संकेताक्षरं

en: Default theme
mr: मूलभूत थीम

en: Save and continue
mr: सौरक्षित करा आणि पुढे सुरु करा

en: Admin
mr: व्यवस्थापक
