Open Restaurant (8.x-2.20) - en to sv translation catalogue (92 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Title
sv: Titel

en: Body
sv: Brödtext

en: Images
sv: Bilder

en: Pages
sv: Sidor

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Content
sv: Innehåll

en: Type
sv: Typ

en: Description
sv: Beskrivning

en: Read more
sv: Läs mer

en: On
sv: På

en: Categories
sv: Kategorier

en: Edit
sv: Redigera

en: Date
sv: Datum

en: Reset
sv: Återställ

en: Link
sv: Länk

en: Image
sv: Bild

en: Name
sv: Namn

en: Label
sv: Etikett

en: Default
sv: Förvald

en: Icon
sv: Ikon

en: View
sv: Visa

en: Menu
sv: Meny

en: Teaser
sv: Ingress

en: Event
sv: Händelse

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: Email
sv: E-post

en: Contact
sv: Kontakt

en: Created
sv: Skapad

en: All
sv: Alla

en: Page
sv: Sida

en: Off
sv: Av

en: Published
sv: Publicerad

en: Location
sv: Plats

en: Promoted to front page
sv: Visas på startsidan

en: Photos
sv: Foton

en: Authored by
sv: Författad av

en: Width
sv: Bredd

en: Thumbnail
sv: Miniatyr

en: Price
sv: Pris

en: Phone
sv: Telefon

en: Address
sv: Adress

en: Desc
sv: Fallande

en: Events
sv: Aktiviteter

en: Navigation
sv: Navigering

en: Blog
sv: Blogg

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Are you sure you want to delete %name?
sv: Är du säker på att du vill radera %name?

en: Caption
sv: Bildtext

en: Changed
sv: Ändrad

en: Unpublished
sv: Ej publicerad

en: Photo
sv: Foto

en: Apply
sv: Applicera

en: Plugins
sv: Insticksprogram

en: Language switcher
sv: Språkväljare

en: Translation
sv: Översättning

en: Blocks
sv: Block

en: Menus
sv: Menyer

en: Language code
sv: Språkkod

en: Select theme
sv: Välj tema

en: Layout settings
sv: Inställningar för layout

en: Offset
sv: Kompensera

en: Featured
sv: Framhävd

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: Skip to main content
sv: Hoppa till huvudinnehåll

en: About
sv: Om

en: Default theme
sv: Standardtema

en: Save and continue
sv: Spara och gå vidare

en: Admin
sv: Administrera

en: Reservation
sv: Bokning

en: reservation
sv: bokning

en: Variants
sv: Varianter

en: Locations
sv: Platser

en: Config
sv: Konfiguration

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: Publishing status
sv: Status för publicering

en: Add reservation
sv: Lägg till bokning

en: Posted on
sv: Inlagd den

en: Reservations
sv: Bokningar

en: Subscribe to @title
sv: Prenumerera på @title

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: Opening hours
sv: Öppettider

en: Displaying @start - @end of @total
sv: Visar @start - @end av @total

en: Text value
sv: Textvärde

en: With selection
sv: Med urval

en: The time that the entity was created.
sv: Tiden då objektet skapades.

en: The time that the entity was last edited.
sv: Tiden då objektet senast redigerades.

en: Basic block
sv: Grundläggande block

en: A basic block contains a title and a body.
sv: Ett enkelt block innehåller en titel och en brödtext.
