Opensearch Views (1.0.0) - en to hi translation catalogue (15 entries)

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Password
hi: कूटशब्द

en: Field
hi: क्षेत्र

en: Views
hi: द्रश्य

en: Format
hi: प्रारूप

en: Search Keywords
hi: खोज का कीवर्ड

en: Host
hi: होस्ट

en: Score
hi: स्कोर

en: Plain text
hi: सादा टेक्स्ट

en: OR
hi: या

en: Port
hi: पोर्ट

en: AND
hi: तथा

en: Index
hi: अनुक्रमणिका

en: About
hi: के बारे में

en: Direction
hi: दिशा
