OpenStory (8.x-1.2) - en to bn translation catalogue (15 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Type
bn: টাইপ

en: Closed
bn: বন্ধ

en: yes
bn: হ্যাঁ

en: Date
bn: তারিখ

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: Message
bn: বার্তা

en: Name
bn: নাম

en: Format
bn: ফরম্যাট

en: Content type
bn: কন্টেন্টের ধরণ

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Roles
bn: ভূমিকা

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Authored on
bn: লিখিত হয়েছে

en: Users with the "Post comments" permission can post comments.
bn: যেসকল ব্যবহারকারীর "Post comments" অনুমতি রয়েছে তারা মন্তব্য করতে পারবেন।
