openweathermap.org (1.0.0-beta1) - en to da translation catalogue (14 entries)

en: Update interval in minutes
da: Opdateringsinterval i minutter

en: Weather
da: Vejr

en: Country
da: Land

en: metric
da: metrisk

en: imperial
da: britisk standard

en: Settings
da: Indstillinger

en: Temperature
da: Temperatur

en: Wind speed
da: Vindhastighed

en: Pressure
da: Tryk

en: City
da: By

en: API key
da: API-nøgle

en: Country code
da: Landekode

en: About
da: Om

en: Units of measurement
da: Måleenheder
