openweathermap.org (1.0.0-beta1) - en to el translation catalogue (13 entries)

en: Update interval in minutes
el: Μεσοδιάστημα ενημέρωσης σε λεπτά

en: Weather
el: Καιρός

en: Country
el: Χώρα

en: metric
el: μετρικό

en: imperial
el: βασιλικό

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: standard
el: βασικό

en: Temperature
el: Θερμοκρασία

en: Wind speed
el: Ταχύτητα ανέμου

en: Pressure
el: Ατμ. πίεση

en: City
el: Πόλη

en: Country code
el: Κωδικός χώρας

en: About
el: Περί
