openweathermap.org (1.0.0-beta1) - en to es translation catalogue (17 entries)

en: Update interval in minutes
es: Intervalo de actualización, en minutos

en: Weather
es: Tiempo

en: Country
es: País

en: metric
es: métrico

en: imperial
es: anglosajon

en: Settings
es: Configuración

en: standard
es: estándar

en: Temperature
es: Temperatura

en: Wind speed
es: Velocidad del viento

en: Pressure
es: Presión

en: City
es: Ciudad

en: API key
es: Clave del API

en: Select...
es: Seleccionar...

en: Country code
es: Código de país

en: About
es: Acerca de

en: Units of measurement
es: Unidades de medida

en: Weather forecast
es: Pronóstico del tiempo
