openweathermap.org (1.0.0-beta1) - en to hr translation catalogue (12 entries)

en: Update interval in minutes
hr: Interval ažuriranja u minutama

en: Weather
hr: Vrijeme

en: Country
hr: Država

en: metric
hr: metričke

en: imperial
hr: imperijalne

en: Settings
hr: Postavke

en: standard
hr: standardni

en: Temperature
hr: Temperatura

en: Wind speed
hr: Brzina vjetra

en: Pressure
hr: Tlak zraka

en: About
hr: Opis

en: Units of measurement
hr: Jedinice
