openweathermap.org (1.0.0-beta1) - en to nl translation catalogue (16 entries)

en: Update interval in minutes
nl: Update-interval in minuten

en: Weather
nl: Weer

en: Country
nl: Land

en: metric
nl: metrisch

en: Settings
nl: Instellingen

en: standard
nl: standaard

en: Temperature
nl: Temperatuur

en: Wind speed
nl: Windsnelheid

en: Pressure
nl: Druk

en: City
nl: Plaats

en: API key
nl: API-sleutel

en: Select...
nl: Selecteer...

en: Country code
nl: Landcode

en: About
nl: Over

en: Units of measurement
nl: Maateenheid

en: Weather forecast
nl: Weersvoorspelling
