openweathermap.org (1.0.0-beta1) - en to pl translation catalogue (16 entries)

en: Update interval in minutes
pl: Częstotliwość aktualizacji w minutach

en: Weather
pl: Pogoda

en: Country
pl: Państwo

en: metric
pl: system metryczny

en: imperial
pl: brytyjski system miar

en: Settings
pl: Ustawienia

en: standard
pl: standardowy

en: Temperature
pl: Temperatura

en: Wind speed
pl: Prędkość wiatru

en: Pressure
pl: Ciśnienie

en: City
pl: Miasto

en: API key
pl: Klucz API

en: Select...
pl: Wybierz...

en: Country code
pl: Kod kraju

en: About
pl: O stronie

en: Weather forecast
pl: Prognoza pogody
