openweathermap.org (1.0.0-beta1) - en to pt translation catalogue (15 entries)

en: Update interval in minutes
pt: Intervalo da atualização em minutos

en: Weather
pt: Tempo

en: Country
pt: País

en: metric
pt: métrico

en: Settings
pt: Definições

en: standard
pt: padrão

en: Temperature
pt: Temperatura

en: Wind speed
pt: Velocidade do vento

en: Pressure
pt: Pressão atmosférica

en: City
pt: Município/Concelho

en: API key
pt: Chave API

en: Select...
pt: Seleccionar...

en: Country code
pt: Código do país

en: About
pt: Sobre

en: The "City" field is required.
pt: O campo "Cidade" é obrigatório.
