openweathermap.org (1.0.0-beta1) - en to tr translation catalogue (12 entries)

en: Update interval in minutes
tr: Dakika olarak güncelleme aralığı

en: Weather
tr: Hava Durumu

en: Country
tr: Ülke

en: Settings
tr: Ayarlar

en: standard
tr: standart

en: Temperature
tr: Sıcaklık

en: Wind speed
tr: Rüzgar hızı

en: Pressure
tr: Basınç

en: City
tr: Şehir

en: Country code
tr: Ülke kodu

en: About
tr: Hakkında

en: Units of measurement
tr: Ölçüm birimi
