openweathermap.org (1.0.0-beta1) - en to uk translation catalogue (19 entries)

en: Update interval in minutes
uk: Інтервал оновлення у хвилинах

en: Weather
uk: Погода

en: Country
uk: Країна

en: metric
uk: метричні

en: imperial
uk: англійська

en: Settings
uk: Налаштування

en: standard
uk: стандартний

en: Temperature
uk: Температура

en: Wind speed
uk: Швидкість вітру

en: Pressure
uk: Тиск

en: City
uk: Місто

en: API key
uk: Ключ API

en: Select...
uk: Вибрати...

en: Country code
uk: Код країни

en: About
uk: Про модуль

en: Units of measurement
uk: Одиниці вимірювання

en: Feels like
uk: Відчувається

en: Humidity
uk: Вологість

en: Weather forecast
uk: Прогноз погоди
