Open Y (8.x-0.1) - en to am translation catalogue (39 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: Images
am: ምስሎች

en: Next
am: ቀጣይ

en: Content
am: ይዞታ

en: Type
am: ዓይነት

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Overview
am: ጠቅላላ እይታ

en: Go to previous page
am: ወደ ቀድሞ ገጽ ሂድ

en: Go to next page
am: ወደ ሚቀጥለው ገጽ ሂድ

en: Help
am: እርዳታ

en: Tuesday
am: ማክሰኞ

en: Wednesday
am: እሮብ

en: Thursday
am: ሃሙስ

en: Friday
am: ዓርብ

en: Time
am: ሰዓት

en: Text
am: ጽሁፍ

en: Email
am: ኢሜይል

en: Page title
am: የገፅ ርዕስ

en: Block
am: ጥምር

en: Location
am: ቦታ

en: Promoted to front page
am: ወደ ፊተኛው ገጽ የተሸጋገረ

en: Text color
am: የጽሑፍ ቀለም

en: Color
am: ቀለም

en: User login
am: የተጠቃሚ መግቢያ

en: Filters
am: ማጣሪያዎች

en: Sort by
am: ደርድር

en: Link color
am: የአገናኝ ቀለም

en: Tabs
am: ትሮች

en: Menu link title
am: የምናሌ አገናኝ አርእስት

en: Main navigation
am: ዋና ምናሌ

en: Primary tabs
am: ቀዳሚ ትሮች

en: Secondary tabs
am: ሁለተኛ ትሮች

en: Powered by Drupal
am: በድሩፓል የሚንቀሳቀስ

en: Status messages
am: የሁኔት መልዕክቶች

en: Main page content
am: የመነሻ ገጽ ይዘት

en: Site branding
am: የድህረ ገዕ መለያ

en: Primary admin actions
am: የአስተዳዳሪ ዋና ዋና ተግባራት

en: User account menu
am: የተጠቃሚ መለያ ምናሌ
