Open Y (8.x-0.1) - en to fi translation catalogue (108 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Images
fi: Kuvat

en: Previous
fi: Edellinen

en: Next
fi: Seuraava

en: Content
fi: Sisältö

en: Type
fi: Tyyppi

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Description
fi: Kuvaus

en: On
fi: Käytössä

en: Overview
fi: Yleiskatsaus

en: Size
fi: Koko

en: Reset
fi: Palauta

en: Link
fi: Linkki

en: Image
fi: Kuva

en: Category
fi: Kategoria

en: Go to previous page
fi: Siirry edelliselle sivulle

en: Go to next page
fi: Siirry seuraavalle sivulle

en: Help
fi: Ohje

en: Sunday
fi: Sunnuntai

en: Monday
fi: Maanantai

en: Tuesday
fi: Tiistai

en: Wednesday
fi: Keskiviikko

en: Thursday
fi: Torstai

en: Friday
fi: Perjantai

en: Saturday
fi: Lauantai

en: Icon
fi: Ikoni

en: Time
fi: Aika

en: Teaser
fi: Lyhennelmä

en: Text
fi: Teksti

en: Layout
fi: Ulkoasu

en: Continue
fi: Jatka

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: Files
fi: Tiedostot

en: Created
fi: Luotu

en: All
fi: Kaikki

en: Add content
fi: Lisää sisältöä

en: Area
fi: Alue

en: Page title
fi: Sivun otsikko

en: Block
fi: Lohko

en: Off
fi: Pois päältä

en: Location
fi: Sijainti

en: Promoted to front page
fi: Näytetään etusivulla

en: Gallery
fi: Galleria

en: Phone
fi: Puhelin

en: Address
fi: Osoite

en: Text color
fi: Tekstin väri

en: Color
fi: Väri

en: User login
fi: Kirjautuminen

en: Blog
fi: Blogi

en: Class
fi: Luokka

en: Filters
fi: Suodattimet

en: Latitude
fi: Leveyspiiri

en: Longitude
fi: Pituuspiiri

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Gender
fi: Sukupuoli

en: Activity
fi: Aktiivisuus

en: Caption
fi: Kuvateksti

en: Days
fi: Päivät

en: Style
fi: Tyyli

en: Session
fi: Sessio

en: Membership
fi: Jäsenyys

en: Link color
fi: Linkin väri

en: ‹ Previous
fi: ‹ Edellinen

en: Next ›
fi: Seuraava ›

en: Tabs
fi: Välilehdet

en: Next page
fi: Seuraava sivu

en: Anonymous user
fi: Anonyymi käyttäjä

en: Apply
fi: Käytä

en: Authenticated user
fi: Sisäänkirjautunut käyttäjä

en: Menu link title
fi: Valikon linkin otsikko

en: Administrator
fi: Ylläpitäjä

en: Headline
fi: Otsikko

en: Main navigation
fi: Päävalikko

en: Upload images
fi: Lataa kuvia

en: Primary tabs
fi: Ensisijaiset välilehdet

en: Secondary tabs
fi: Toissijaiset välilehdet

en: Menu links
fi: Valikkolinkit

en: mobile
fi: mobiili

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Publishing status
fi: Julkaisun tila

en: Pagination
fi: Sivutus

en: Blog Post
fi: Blogikirjoitus

en: Breadcrumbs
fi: Murupolku

en: Facility
fi: Fasiliteetti

en: Status messages
fi: Tilaviestit

en: Main page content
fi: Pääsivun sisältö

en: Menu title
fi: Valikon otsikko

en: Video URL
fi: Videon URL-osoite

en: Main background
fi: Pää-taustaväri/kuva

en: Footer background
fi: Alatunnisteen tausta

en: Term Description
fi: Termin kuvaus

en: Header background
fi: Ylätunnisteen tausta

en: Previous page
fi: Edellinen sivu

en: Footer menu
fi: Alatunnisteen valikko

en: desktop
fi: työpöytä

en: Master
fi: Isäntä

en: Neighborhood
fi: Lähiö

en: Full HTML
fi: Täysi HTML

en: Content area
fi: Sisältöalue

en: Administrative summary
fi: Ylläpidollinen tiivistelmä

en: Site branding
fi: Sivuston brändäys

en: tablet
fi: tabletti

en: Submitted by @author_name on @date
fi: Lähettänyt @author_name @date

en: Primary admin actions
fi: Ensisijaiset ylläpidon toimenpiteet

en: User account menu
fi: Käyttäjävalikko

en: Basic block
fi: Peruslohko

en: Site section links
fi: Sivuston osioiden linkit
