Open Y (8.x-0.2) - en to oc translation catalogue (100 entries)

en: Forms
oc: Formularis

en: Title
oc: Títol

en: Images
oc: Imatges

en: Previous
oc: Precedent

en: Next
oc: Seguent

en: Delete
oc: Suprimir

en: Content
oc: Contengut

en: Type
oc: Tipe

en: Cancel
oc: Anullar

en: Description
oc: Descripcion

en: On
oc: Activat

en: Overview
oc: Vista d'ensemble

en: Edit
oc: Modificar

en: Date
oc: Data

en: Size
oc: Talha

en: Search
oc: Recercar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Link
oc: Ligam

en: Image
oc: Imatge

en: Category
oc: Categoria

en: Name
oc: Nom

en: Go to previous page
oc: Anar a la pagina precedenta

en: Go to next page
oc: Anar a la pagina seguenta

en: Label
oc: Etiqueta

en: Preview
oc: Apercebut

en: Help
oc: Ajuda

en: Summary
oc: Resumit

en: Sunday
oc: Dimenge

en: Monday
oc: Diluns

en: Tuesday
oc: Dimars

en: Wednesday
oc: Dimècres

en: Thursday
oc: Dijòus

en: Friday
oc: Divendres

en: Saturday
oc: Dissabte

en: Time
oc: Ora

en: View
oc: Veire

en: Teaser
oc: Acròcha

en: Text
oc: Tèxte

en: Layout
oc: Afichatge

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Continue
oc: Contunhar

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: Files
oc: Fichièrs

en: Created
oc: Creat(ada)

en: All
oc: Tot

en: Add content
oc: Apondre de contengut

en: Page title
oc: Títol de la pagina

en: Block
oc: Blòt

en: Logo
oc: Lògo

en: Off
oc: Desactivat

en: Location
oc: Emplaçament

en: Promoted to front page
oc: Promolgut en pagina d'acuèlh

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Prev
oc: Prec.

en: Address
oc: Adreça

en: Background color
oc: Color de rèireplan

en: Text color
oc: Color del tèxte

en: User login
oc: Connexion utilizaire

en: Banner
oc: Bandièra

en: Filters
oc: Filtres

en: Save settings
oc: Enregistrar los paramètres

en: Google Maps API Key
oc: Clau de la Google Maps API

en: Sort by
oc: Triar per

en: Full
oc: Complet

en: Gender
oc: Sèxe

en: Male
oc: Òme

en: Female
oc: Femna

en: Activity
oc: Activitat

en: month
oc: mes

en: Days
oc: Jorns

en: Style
oc: Estil

en: Branch
oc: Branca

en: Link color
oc: Color del ligam

en: Changed
oc: Modificat

en: Related content
oc: Contengut ligat

en: Tabs
oc: Onglets

en: Anonymous user
oc: Utilizaire anonime

en: Apply
oc: Aplicar

en: Language code
oc: Còde de la lenga

en: Menu link title
oc: Títol del ligam dins lo menú

en: Offset
oc: Decalatge

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: About
oc: A prepaus

en: Primary tabs
oc: Onglets primaris

en: Secondary tabs
oc: Onglets segondaris

en: Menu links
oc: Ligams de menú

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Powered by Drupal
oc: Propulsat per Drupal

en: Status messages
oc: Messatges de statut

en: Main page content
oc: Contengut de la pagina principala

en: Featured Content
oc: Aucun contengut trobat.

en: Menu title
oc: Títol de menú

en: Main background
oc: Rèireplan principal

en: Footer background
oc: Rèireplan del pè de pagina

en: Term Description
oc: Descripcion del tèrme

en: Header background
oc: Rèireplan de l'entèsta

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)

en: Footer menu
oc: Menú Pè de pagina

en: Master
oc: Maître
