Open Y (8.x-0.3) - en to pl translation catalogue (154 entries)

en: Forms
pl: Formularze

en: Home
pl: Strona główna

en: Title
pl: Tytuł

en: Images
pl: Obrazki

en: Previous
pl: Poprzednie

en: Next
pl: Dalej

en: select
pl: wybierz

en: Delete
pl: Usuń

en: Content
pl: Zawartość

en: Type
pl: Typ

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Description
pl: Opis

en: On
pl: Włączony

en: Overview
pl: Przegląd

en: Edit
pl: Edytuj

en: Date
pl: Data

en: Size
pl: Rozmiar

en: Search
pl: Szukaj

en: Reset
pl: Resetuj

en: Link
pl: Odnośnik

en: Image
pl: Obraz

en: Category
pl: Kategoria

en: Name
pl: Nazwa

en: Go to previous page
pl: Przejdź do poprzedniej strony

en: Go to next page
pl: Przejdź do następnej strony

en: Label
pl: Etykieta

en: Preview
pl: Podgląd

en: Help
pl: Pomoc

en: Summary
pl: Podsumowanie

en: Sunday
pl: niedziela

en: Monday
pl: poniedziałek

en: Tuesday
pl: wtorek

en: Wednesday
pl: środa

en: Thursday
pl: czwartek

en: Friday
pl: piątek

en: Saturday
pl: sobota

en: Icon
pl: Ikona

en: Time
pl: Czas

en: View
pl: Widok

en: Teaser
pl: Skrót

en: Text
pl: Tekst

en: Layout
pl: Układ

en: Continue
pl: Kontynuuj

en: Files
pl: Pliki

en: Created
pl: Utworzono

en: All
pl: Wszystko

en: Add content
pl: Dodaj treść

en: Area
pl: Obszar

en: Page title
pl: Tytuł strony

en: Block
pl: Blok

en: Off
pl: Wyłączony

en: Header
pl: Nagłówek

en: Footer
pl: Stopka

en: Location
pl: Położenie

en: Promoted to front page
pl: Promowany na stronie głównej

en: Gallery
pl: Galeria

en: Authored by
pl: Autor

en: Prev
pl: Poprzedni

en: Phone
pl: Telefon

en: Fax
pl: Faks

en: Address
pl: Adres

en: Desc
pl: Malejąco

en: Background color
pl: Kolor tła

en: Text color
pl: Kolor tekstu

en: Color
pl: Kolor

en: User login
pl: Nazwa użytkownika

en: Class
pl: Klasa

en: Banner
pl: Baner

en: Filters
pl: Filtry

en: Save settings
pl: Zapisz ustawienia

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Full
pl: Pełny

en: Gender
pl: Płeć

en: Male
pl: Mężczyzna

en: Female
pl: Kobieta

en: Are you sure you want to delete %name?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć %name?

en: Activity
pl: Aktywność

en: month
pl: miesiąc

en: Caption
pl: Podpis

en: Days
pl: Dni

en: Reference
pl: Referencja

en: Video
pl: Wideo

en: Style
pl: Styl

en: Session
pl: Sesja

en: Link color
pl: Kolor odnośników

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Document
pl: Dokument

en: ‹ Previous
pl: ‹ Poprzednia

en: Next ›
pl: Następna ›

en: Tabs
pl: Zakładki

en: Next page
pl: Następna strona

en: Anonymous user
pl: Użytkownik anonimowy

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Google Maps API key
pl: Klucz API Google Maps

en: Distance
pl: Odległość

en: Editor
pl: Edytor

en: Language code
pl: Kod języka

en: Authenticated user
pl: Użytkownik uwierzytelniony

en: Menu link title
pl: Tytuł odnośnika menu

en: Mapping
pl: Mapowanie

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: Headline
pl: Nagłówek

en: Skip to main content
pl: Przejdź do treści

en: About
pl: O stronie

en: 10 miles
pl: 10 mili

en: 50 miles
pl: 50 mili

en: 100 miles
pl: 100 mili

en: Main navigation
pl: Główna nawigacja

en: Primary tabs
pl: Zakładki podstawowe

en: Secondary tabs
pl: Zakładki dodatkowe

en: Locations
pl: Lokalizacje

en: Menu links
pl: Odnośniki menu

en: Placement
pl: Umiejscowienie

en: mobile
pl: mobilne

en: Branches
pl: Gałęzie

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Publishing status
pl: Status publikacji

en: Pagination
pl: Stronicowanie

en: Powered by Drupal
pl: Witrynę napędza Drupal

en: Alert
pl: Ostrzeżenie

en: Blog Post
pl: Wpis na blogu

en: Breadcrumbs
pl: Breadcrumby

en: Facility
pl: Obiekt

en: Status messages
pl: Wiadomości statusu

en: Main page content
pl: Zawartość główna

en: Menu title
pl: Tytuł menu

en: Video URL
pl: URL Wideo

en: Main background
pl: Główne tło

en: Footer background
pl: Tło stopki

en: Term Description
pl: Opis terminu

en: Header background
pl: Tło nagłówka

en: Previous page
pl: Poprzednia strona

en: Footer menu
pl: Menu stopki

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Master
pl: Główny

en: Neighborhood
pl: Sąsiedztwo

en: Mapping type
pl: Typ mapujący

en: Load More
pl: Wczytaj więcej

en: Entity Reference
pl: Referencja do encji

en: Date & Time
pl: Data & czas

en: Full HTML
pl: Pełny HTML

en: Max Age
pl: Maksymalny wiek

en: Administrative summary
pl: Podsumowanie administracyjne

en: Site branding
pl: Marka witryny

en: Submitted by @author_name on @date
pl: Dodane przez @author_name - @date

en: File link
pl: Odnośnik pliku

en: Primary admin actions
pl: Podstawowe akcje administratora

en: User account menu
pl: Menu konta użytkownika

en: Basic block
pl: Prosty blok

en: Site section links
pl: Odnośniki sekcji strony

en: Media name
pl: Nazwa mediów

en: Entity browser
pl: Przeglądarka encji
